Bitcoin Stable na 10.750 dolarów, Wall Street w Green jako prezydent Trump Returns to Office (Market Watch)

Prezydent USA Donald Trump opuścił centrum medyczne, w którym był leczony dla COVID-19 i wrócił do Białego Domu.

Bitcoin podąża za zyskami Wall Street i handluje ponad $10.750.

W ciągu ostatnich 24 godzin, Bitcoin kontynuował stopniowy wzrost wartości i obecnie wynosi ponad 10.750 dolarów. Wzrost cen jest następstwem imponujących wzrostów zarejestrowanych na Wall Street podczas wczorajszej sesji handlowej, po tym jak do Białego Domu powrócił prezydent USA Trump.

Bitcoin podąża za akcjami

Jak poinformował wczoraj CryptoPotato, Bitcoin dotknął 10.750 dolarów w związku z wiadomością, że prezydent USA Donald Trump zostanie zwolniony ze szpitala później tego dnia. Wkrótce potem wartość aktywów spadła, ale w ciągu ostatnich 24 godzin zaczęła rosnąć ponownie po optymistycznym nastawieniu na Wall Street.

Prezydent Trump rzeczywiście opuścił w poniedziałek Narodowe Wojskowe Centrum Medyczne Waltera Reeda i wrócił do Białego Domu, gdzie zdjął swoją maskę, mimo że nadal jest nosicielem wirusa COVID-19. Chociaż CNBC i inne tradycyjne media sklasyfikowały to jako „lekkomyślne odejście“, rynki akcji zareagowały natychmiastowymi zyskami.

Wall Street zamknęła wczorajszą sesję giełdową głęboko w zieleni. Dow Jones Industrial Average zakończyła się wzrostem o 1,7%, S&P 500 – 1,8%, a Nasdaq Composite – 2,3%.

Okazuje się, że zwiększona korelacja Bitcoina z Wall Street wpłynęła również na kryptokur walutę. Po szybkim spadku do 10.620 dolarów (na Binance’u), BTC poszedł w górę i osiągnął szczyt 10.800 dolarów. Nawet przy niewielkim spadku od tego czasu, BTC nadal wynosi ponad $10.750.
Ty też możesz lubić:

Bitcoin dotknął $10,750 na stronie President Trump Hospital Release News (Market Watch)
Bitcoin zyskuje 350 dolarów w ciągu dnia jako futures na akcje w Green: Poniedziałkowy zegarek cenowy
Binance Coin (BNB) Powrót do Top 5 po 9% tygodniowych zyskach: Stagnacja cen Bitcoinów (Sunday’s Market Watch)

Spokój wśród wielkich Altcoinów

Większe altówki pozostawały w relatywnej stagnacji w skali 24-godzinnej. Ethereum skoczył z mniej niż 0,5% i handluje prawie 355$. Bitcoin Cash (0,5%), Chainlink (0,2%), Crypto.com Coin (0,5%) i Litecoin (0,3%) również wzrosły nieco od wczoraj.

Jedynym wyjątkiem jest Ripple z bardziej imponującymi zyskami. XRP wzrósł o ponad 3% i zbliża się do 0,26 USD.

Z kolei Binance Coin i Polkadot są na czerwonym tle, po podobnym spadku o 1,5%. BNB spadł do 28,5 USD, podczas gdy DOT handluje na poziomie 4,1 USD.

Nawet altówki mid-cap pozostały spokojne bez przedstawicieli dwucyfrowego klubu wzrostu cen. Zcash zwiększył swoją wartość najbardziej od wczoraj, o 7,5%. Następne są Monero (6,1%) i Quant (5%).

Jednak na wykresie znajduje się kilka dwucyfrowych spadków. Po kilku dniach znaczących pomp cenowych, PumaPay spadł dziś o 90%. Następne są Uniswap z 13% spadkiem, następne są Synthetix Network Token (-12%) i HedgeTrade (-10%).

Dieser Beitrag wurde unter Bitcoin veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.